42-100 Kłobuck
ul. Zamkowa 37

Kamienny fornir

Kamienny fornir stosuje się w zasadzie wewnątrz pomieszczeń. Stosowanie na zewnętrznych elewacjach tych kamieni dekoracyjnych nie powoduje zniszczenia samej powłoki kamienia. Jednak woda wnikająca pomiędzy arkusz forniru a podłoże może podczas mrozów powodować odkształcenia powierzchni kamienia na ścianie. Właśnie dlatego stosowanie zewnętrzne kamienia naturalnego uwarunkowane jest dokładnym przyklejeniem arkusza forniru tak, aby nie dopuścić do wniknięcia pod niego wody. W pomieszczeniach fornir możemy stosować wszędzie tam, gdzie użycie grubej płyty z kamienia naturalnego jest trudne lub niemożliwe.

Kamienny fornir może traktowany jako kamień na ścianę, meble, drzwi, blaty, parapety. Kamień dekoracyjny nadaje się także na oklejanie wszelkich łuków i kolumn. Sprawdza się na obudowie wanny półokrągłej a także w kabinie prysznicowej. Może być klejony na stare płytki ceramiczne.

Kamień naturalny w postaci forniru jest doskonałym materiałem na pokrycie lekkich ścianek działowych w pomieszczeniach handlowych i biurach, a szczególnie tam, gdzie aranżacja jest często zmieniana, a więc w witrynach sklepowych i stoiskach targowych.

Dane techniczne:

  • wymiary: 120x60 cm, 122x61 cm, 244x122 cm
  • grubość: arkusza (do 3mm), warstwy kamienia (do 2 mm)
  • powierzchnię: 0,72 m2, 0,74 m2, 2,98 m2
  • ciężar: waga 1m2 – około 1,5 kg

Dostępna kolorystyka:

Autumn Rustic
california gold
Copper Shine
Gold Green
Golden
Grey Beauty
Indian Autumn
Jerra Green
Line Black
Multicolour
ocean
Sanjayni White
Silver Grey
silver shine
South Grey
Steel Grey
Tan Brown
tan white
fornir cooper
fornir fronty
fornir
meble fornir
lampa fornir1
drzwi fornir